طرح تشدید برخورد قاطع با موتورسیکلت‌های سنگین در سلماس

دادستان سلماس از طرح تشدید برخورد قاطع با موتورسیکلت‌های سنگین در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان آذربایجان غربی،ولی خدا کرمی، دادستان سلماس با اعلام این خبر گفت: در پی هنجار شکنی‌های اخیر و ایجاد مزاحمت موتورسیکلت‌های سنگین در شهرستان سلماس طرح برخورد با دارندگان و مالکان این موتورسیکلت‌ها در دستور کار دستگاه قضایی و نیروی انتظامی قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: بر اساس قانون مجازات اسلامی، دادسرا و نیروی انتظامی مکلف به برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی درملأعام و صحنه آشکار جامعه هستند و در این راستا به کسانی که قصد دارند این مباحث را در جامعه نهادینه کرده و ناهنجاری‌های اجتماعی را عادی سازی کنند با قاطعیت برخورد می‌شود.
 
خداکرمی در راستای تشدید این طرح گفت: در شهرستان سلماس تعدادی از افراد هنجارشکن با موتورسیکلت‌های سنگین در سطح شهر جولان داده که تردد آن‌ها باعث حوادث و وقایعی، چون تلفات جانی، ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت برای شهروندان است.
 
این مقام مسئول ادامه داد: دستگاه قضایی و پلیس جهت آرامش روحی و روانی شهروندان با قاطعیت وارد عمل شده و مالکان این موتورسیکلت‌ها را شناسایی و ضمن توقیف این موتورسیکلت‌ها به صورت جدی با مالکان این وسایل نقلیه برخورد می‌کنند.
 
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سلماس در پایان با اشاره به استمرار این طرح از شهروندان خواست در صورت اطلاع از وجود موتورسیکلت‌هایی با این مشخصات، موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به مرکز فوریت‌های پلیسی و شماره تلفن ٠٤٤٢١٨٣٢١٥٨ پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان سلماس گزارش دهند تا با این هنجارشکنان برابر قانون برخورد شود.