بهورز سلماسی در راه پاسداری از سلامت مردم به شهادت رسید

بهورز سلماسی در راه پاسداری از سلامت مردم به شهادت رسید
فرماندار سلماس گفت: "ولی نژاداسد" نخستین مدافع سلامت و مبارز خط مقدم مقابله با کرونا در این شهرستان بر اثر ابتلا به این بیماری به شهادت رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی اکبر عسگری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهید از کارکنان مرکز بهداشت و بیمارستان خاتم الاانبیای شهرستان سلماس بود که روز گذشته جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: شهید "ولی نژاداسد"  ۳۶ ساله از بهورزان مرکز بهداشت و درمان شهرستان سلماس  با ۱۰ سال سابقه خدمت بود.

فرماندار سلماس گفت: این شهید والامقام در طول مدت شیوع بیماری کرونا به صورت افتخاری در روستاهای بخش مرکزی و محروم شهرستان سلماس به مردم خدمت می‌کرد.

عسگری بیان کرد: وی پس از چندین ماه تلاش طاقت فرسا در مسیر مبارزه با کرونا حدود سه روز قبل با علایم و آزمایش مثبت کرونا در بیمارستان خاتم الانبیای سلماس بستری شده و پس از سه روزمقاومت در برابر این ویروس منحوس، به فیض شهادت نایل گشت.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ نفر از کادر درمان این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده اند، تاکید کرد: مردم باید در رابطه با حضور در تجمع‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی موارد را جدی بگیرند تا شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.

به گزارش ایرنا، شهرستان ۱۹۶ هزار و ۵۴۶ نفری سلماس  با ۱۵۳ روستا در ۲ بخش مرکزی و کوهسار در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.

در حال حاضر بیش از ۵۳۴ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده و افزون بر ۳۰ هزار و ۷۰۰ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.