۱۰۰ تُن آرد ترمیمی بین نانوایی‌های سلماس توزیع شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی اکبر عسگری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هیچ گونه کمبودی در مورد آرد و نان در شهرستان وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

وی ادامه داد: ۱۹ واحد نانوایی نیز در سطح شهرستان به صورت اضافه‌کاری فعال هستند و در ایام تعطیل نیز به صورت اضافه اقدام به پخت و توزیع نان می‌کنند.

فرماندار سلماس گفت: سهمیه ماهانه آرد در این شهرستان یک‌هزار و ۴۰۰ تُن است که این رقم نسبت به ماه‌های گذشته کاهشی نداشته و مردم نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

عسگری افزود: بازرسی‌ها از واحدهای نانوایی در حال انجام است و شهروندان هر گونه گران فروشی یا هرگونه تخلف در واحدهای نانوایی را به شماره ۱۲۴ گزارش دهند تا با متخلفان در این خصوص برخورد جدی شود.

شهرستان سلماس دارای ۱۵۸ نانوایی بوده که از این تعداد ۶۷ فقره در روستاها پخت می کنند؛ از این تعداد نیز ۶۵ نانوایی لواش پز ماشینی، ۲۱ نانوایی نان روغنی پز و بربری ساده پز و پنج نانوایی نان سنگک پز هستند.

شهرستان سلماس با ۱۵۳ روستا در ۲ بخش مرکزی و کوهسار در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.

طی روزهای گذشته افزایش صف در مقابل برخی از واحدهای نانوایی‌ در سطح آذربایجان غربی به شایعه کمبود نان در شوط نیز دامن زده بود.