استاندار:

اماکن ورزشی ادارات آذربایجان غربی در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد

اماکن ورزشی ادارات آذربایجان غربی در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد
استاندار آذربایجان غربی گفت: فضا و مکان‌های ورزشی بلااستفاده ادارات و نهادهای استان جهت بهره‌مندی بیشتر مردم و ورزشکاران از زیرساخت‌های موجود ساماندهی و در اختیار اداره کل ورزش قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ محمدصادق معتمدیان عصر سه‌شنبه در دیدار صمیمی دست اندرکاران و جامعه ورزشی استان افزود: دستگاه‌های مختلف، دارای مکان‌های ورزشی هستند که به دلیل عدم مدیریت و یا تعامل بین بخشی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

به گفته وی، در راستای بهره مندی بیشتر شهروندان از این ظرفیت‌ها، این اماکن ساماندهی و در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار می‌گیرند.
استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: اکنون 20 درصد ظرفیت سالن‌ها و مکان‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و 80 درصد ظرفیت موجود خالیست که برنامه ریزی برای استفاده عموم از این ظرفیت خالی لازم است.
وی با بیان اینکه شهروندان نیازمند شادی و نشاط و ورزش هستند ادامه داد: لازم است ضمن بهره گیری از ظرفیت‌های مرزی بودن و همسایگی با چندین کشور با برگزاری مسابقات مختلف چند جانبه ورزشی در مسیر سلامتی و ایجاد شور و نشاط  در مردم حرکت کرد.
وی با بیان اینکه لازم است تا زمینه سرمایه گذاری در بخش زیرساختهای ورزشی استان تسهیل شود، اضافه کرد: تمرکز بر رفع گره ها و موانع موجود در مسیر پروژه‌های سرمایه گذاری و حرکت در راستای رفع مشکلات ضروری است.
معتمدیان از هیات‌های ورزشی استمرار پیگیری برای رفع مسایل این حوزه را خواستار شد و افزود: کارشناسان این بخش با خلاقیت از شیوه‌های مختلف برای رفع مشکلات استفاده کنند.
وی هم افزایی و تعامل را از ملزومات مدیریت دوران محدودیت منابع دانست و گفت: هم اکنون خیرین و نهادهای انقلابی مختلف در حال ارائه خدمات و محرومیت زدایی در این منطقه هستند که باید به تناسب نیازهای استانی از این ظرفیت نیز استفاده شود.
استاندار آذربایجان غربی گفت: مناسب سازی زیر ساخت ورزش‌های قهرمانی استان با پتانسیل های موجود لازم است چرا که این زیرساخت‌ها جوابگوی نیازهای جوانان نیست.
وی ارتقای سرانه ورزشی در آذربایجان غربی را جزو برنامه‌های تحولی در این بخش اعلام کرد و یادآور شد: براساس برنامه ریزی های انجام شده تلاش در تسریع تکمیل طرح‌های ورزشی نیمه تمام در دستور کار است.
معتمدیان با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم بر توسعه فضاهای ورزشی و رفع مشکلات این بخش ادامه داد: بخش ورزش یکی از بخش‌هایی است که اعتبارات مصوب و تخصیص مطلوبی برای آن در نظر گرفته شده لذا پیگیری اجرایی شدن مصوبات به صورت جدی لازم است.
وی از هیات‌های ورزشی و مسوولان بخش ورزش و جوانان آذربایجان غربی خواست تا با استفاده از ظرفیت موجود نسبت به اخذ و جذب اعتبارات ملی در این قسمت اهتمام ویژه داشته باشند.
معتمدیان با اشاره به فعال سازی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زیرساخت‌های مناطق محروم استان گفت: توسعه زیرساخت‌های ورزشی با محوریت محرومیت زدایی در مناطق و محلات محروم و حاشیه‌ای ارومیه در دست اقدام است.
استاندار آذربایجان غربی به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی در این دیدار صمیمی ضمن استماع مشکلات دست اندر کاران و جامعه ورزشی 10 میلیارد ریال به هیات‌های ورزشی استان کمک کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به وجود اماکن خوب ورزشی بویژه در ارومیه و تلاش برای ساخت اماکن جدید در مناطق محروم استان گفت: توسعه زیرساخت‌های ورزشی می‌تواند یکی از مهمترین راهکارها برای ارتقای نشاط و شادابی و همچنین سلامت در جامعه شود.
بیرامی در بخش دیگری با اشاره به اینکه هفته تربیت بدنی امسال از 26 مهر آغاز و تا 2 آبان نیز ادامه دارد، یادآور شد: از امسال، برنامه ریزی‌های حوزه تربیت بدنی در بخش‌های مختلف مربوط به سال تربیت بدنی یعنی از 26 مهر هر سال تا 26 مهر سال بعد است و تلاش می‌کنیم کارنامه خوبی در این یکسال داشته باشیم.
وی شعار امسال هفته تربیت بدنی و ورزش را «ورزش، همبستگی ملی، ایران قوی» عنوان کرد و ادامه داد: در هفته تربیت بدنی امسال، اجرای یک هزار و 444 برنامه ویژه برنامه ریزی شده که شامل 750 مسابقه ورزشی، 60 جشنواره، 120 برنامه فرهنگی، 50 همایش و 160 مورد تجلیل از فعالان و قهرمانان ورزشی در نقاط مختلف استان است.
بیرامی تاکید کرد: همچنین در این هفته ضمن برگزاری 25 کارگاه تخصصی در حوزه‌های مختلف ورزشی، 46 مورد افتتاح طرح و کلنگ زنی شامل سالن‌های ورزشی و زمین‌های چمن مصنوعی در دستور کار قرار گرفته است.
 سرانه ورزشی فعلی آذربایجان غربی بسیار کمتر از شاخص ملی بوده و این استان در ردیف 25 کشوری در این زمینه قرار دارد.