برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سلماس

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سلماس
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس در هفتمین جلسه این شورا در سالن جلسه مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد، گفت : تنها راه توسعه هر کشور تربیت نیروی انسانی می‌باشد  که تحقق آن از مسیر آموزش و پرورش  عبور میکند والگوی آن الگوی اسلامی و ایرانی می‌باشد .

علی اکبر عسگری گفت : مدرسه مهمترین نهاد اجتماعی می‌باشد و آموزش و پرورش کانون تعلیم و تربیت این نهاد اجتماعی می‌باشد.

مدیر اموزش وپرورش نیز گفت  : دردوسال گذشته با جذب اعتبارات قابل توجه درکمیته برنامه ریزی شهرستان چندین مدرسه درشهرستان بازسازی ونوسازی شده وخیرین نیز چندین مدرسه درنقاط محروم شهرستان احداث نمودند .

حسین خیرجویی گفت : امسال چندین مدرسه توسط دولت وخیرین درمناطق محروم این شهرستان دردست احداث بوده واز پیشرفت فیزیکی خوبی نیز برخوردارمیباشند که با بهره برداری ازاین مدارس درشهر وروستاهای این شهرستان مشکلات فضاهای اموزشی تا حدودی برطرف خواهدشد .

مدیر آموزش و پرورش سلماس گفت: بهره برداری از ۶مدرسه در مناطق محروم بخش کوهسار سلماس طی دو سال گذشته گامی مهم در راستای افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم مرزی این بخش در شهرستان سلماس است.

حسین خیرجویی  با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای محرومیت زدایی آموزشی در بخش کوهسار سلماس گفت: روستاهای بخش کوهسار سلماس با وجود محرومیت های بسیار در عرصه های مختلف، بیش از ۳۰۰۰ دانش آموز لازم و التعلیم را در خود جای داده است.

خیرجویی با بیان اینکه تا ۲سال گذشته غالب مدارس این بخش به صورت کانکس و کلاس های خشت و گلی بود،گفت :  با همت مسئولین و خیرین بزرگوار طی ۲سال گذشته ۱۹کلاس درس در قالب ۶مدرسه استاندارد و نوساخت احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است و امیدواریم با همیاری بیش از پیش خیرین بتوانیم ۱۲ کلاس درس دیگر نیز به این تعداد اضافه کنیم.

وی افزود: باوجود تمامی تلاشها متاسفانه هنوز ۱۷کلاس کانکسی در این بخش دایر است و انتظار داریم با حمایت مسئولین عزیز در خصوص تامین اعتبارات لازم برای احداث فضاهای آموزشی جدید بتوانیم مدارس کانکسی را در روستاهای این بخش سلماس برچینیم.

مدیر آموزش و پرورش سلماس همچنین با اشاره به عملیات اجرایی احداث مدرسه شبانه روزی در این بخش، تصریح کرد: در صورت تحویل این مدرسه به آموزش وپرورش تا آغاز سال تحصیلی اینده خواهیم توانست گام مهمی در راستای جذب بازماندگان از تحصیل روستاهای این بخش و گسترش پوشش تحصیلی در میان دانش آموزان روستاهای این بخش برداریم