آخرین آمار و اطلاعات ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای شهر و روستا در سلماس توسط فرماندار شهرستان سلماس اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از ایسنا؛ مسعود حاجی علیلو پس از اتمام مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان نمایندگی انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان سلماس، در نشست خبری با خبرنگاران گفت: در مجموع 913نفر داوطلب برای نمایندگی شورای شهر و روستا در شهرستان سلماس ثبت نام کرده اند که از این تعداد 880نفر مرد و 33 نفر زن هستند.

حاجی علیلو افزود: از میان کل ثبت نام کنندگان 135 نفر در حوزه انتخابیه شهر سلماس، 19 نفر در شهر تازه شهر، 389 نفر در حوزه بخش مركزی و 370 نفر در حوزه انتخابیه بخش كوهسار ثبت نام کرده اند.

وی تصریح کرد: از نظر سطح تحصیلات، 3 نفر دارای مدرک حوزوی، یک نفر دارای مدرک دکترا 38 نفر فوق لیسانس، 107 نفر لیسانس، 2نفر فوق دیپلم و 4 نفر دیپلم هستند.

فرماندار سلماس تصریح کرد: همچنین 124 نفر از کل ثبت نام کنندگان دارای سابقه عضویت در شوراهای شهر و روستا در ادوار گذشته بوده و 789 نفر اولین تجربه حضور خود در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا را دارند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین شرکت کننده از نظر سنی، ‌بازه 30 تا 35 سال با 175 نفر شرکت کننده و کمترین شرکت کننده در بازه زیر 30 سال با 89 نفر شرکت کننده می باشد.

حاجی علیلو در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران ثبت نام داوطلبین و خبرنگاران در پوشش رسانه ای اخبار ثبت نام داوطلبین انتخابات تقدیر کرده و ابراز امیدواری کرد تا انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای داشته باشیم.