با حضور استاندار آذربایجان غربی و معاون پارلمانی رییس جمهور بهره برداری همزمان از 38 طرح آبرسانی روستایی در استان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ همزمان با نخستین روز از هفته دولت، با حضور محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و امیری معاون پارلمانی رییس جمهور ، بهره برداری از 38 طرح آبرسانی روستایی بصورت همزمان در استان آذربایجان غربی در روستای زاویه جیک سلماس آغاز شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی در آیین افتتاح این طرح ها،  گفت: با افتتاح این طرح ها 18 هزار و 225 نفر در قالب چهار هزار و 723 خانوار از خدمات آب شرب سالم روستایی بهره مند می شوند.

کاظم محمدی اقدم با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید به 388 روستای این استان با یکهزار و 890 میلیارد ریال هزینه آبرسانی شده، ادامه داد: آبرسانی روستایی مورد توجه جدی قرار گرفته و اعتبارات آب و فاضلاب روستایی در این دولت رشد سه برابری داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی افزود: تاکنون84.5 درصد از جمعیت روستایی استان شامل 250 هزار نفر از نعمت آب شرب سالم بهره مند شده اند.

وی بیان کرد: تاکنون 11 هزار و 500 کیلومتر در سطح نواحی روستایی استان لوله گذاری شده است و آب با کیفیت 99.6 درصد به روستانشینان استان تحویل داده می شود.