فرماندار سلماس از برگزاری نخستین جشنواره ملی رنگین کمان عشایر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ مرتضی اصغری در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره ملی که با حضور دستگاه های مختلف اداری برگزار شد، گفت: برابر هماهنگی های بعمل آمده این جشنواره همزمان با هفته دولت در مورخه 2 و 3 شهریورماه و با حضور مسئولين بلندپايه كشوري در روستاي گردشگری نظراباد بخش كوهسار سلماس برگزار خواهد شد.

اصغری اظهار کرد: در این جشنواره ملی عشایر 5 استان خراسان شمالی، سمنان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی حضور خواهند داشت و برنامه های متنوع فرهنگی و تفریحی برای مدت اقامت انها در شهرستان برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: نشان دادن زندگی ساده عشایری عشایر نقاط مختلف كشور و نیز تبلیغ و ارائه فرهنگ محلی استانهای مختلف و تبادل فرهنگی و آداب و رسوم سنتی از جمله اهداف مهم برگزاری این جشنواره است.

فرماندار سلماس با اشاره به لزوم تعامل حداکثری مسئولان دستگاه های اداری برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره ملی در سلماس تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره ای درسلماس بهترین فرصت برای تبیین ظرفیت های بالقوه اقتصادی و اجتماعی شهرستان است و روسای ادارات دولتی باید برای نمایش هرچه بهتر این ظرفیت ها حداکثر تلاش خود را بکار گیرند تا بتوانیم میزبان خوبی برای عشایر عزیز کشورمان باشیم.