فرماندار سلماس گفت: 60 طرح عمرانی، خدماتی و رفاهی با ٢٧٠ میلیارد ریال اعتبار همزمان با بزرگداشت هفته دولت امسال در این شهرستان بهره برداری می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها شامل اجرای پارک کودک در 12 روستا، 9 طرح بهسازی و آسفالت راه روستایی و 6 پروژه برق و نیرو در سطح شهرستان، طرح آبرسانی به پنج روستا و گاز رسانی به سه روستاست.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ها که اعتبارات آنها به صورت ویژه از سوی استاندار آذربایجان غربی تخصیص یافته، افزون بر 15 هزار نفر از جمعیت روستایی سلماس از خدمات رفاهی و زیر بنایی برخوردار می شوند.
وی بیان کرد: 28 پروژه کشاورزی و آبخیزداری و آبیاری نوین و 9 واحد مسکن مددجویی نیز از جمله دیگر طرح های افتتاحی هفته دولت در این شهرستان به شمار می رود که در مناطق محروم و دور افتاده روستایی احداث و تکمیل شده است.
فرماندار سلماس، سرمایه گذاری در بخش عمران شهری و توسعه خدمات رفاهی برای شهروندان در چند سال اخیر را بسیار چشمگیر و قابل توجه عنوان کرد و ادامه داد: همزمان با هفته دولت بهسازی و آسفالت خیابان ها، جدول گذاری، احداث و ساماندهی فضای سبز شهری، معابر و خیابان ها، احداث پارک بانوان و دیگر خدمات زیربنایی با 24 میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره بداری می رسد.
اصغری به کلنگ زنی سه طرح عمران شهری در این ایام اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی این پروژه ها با اعتبار اولیه ٢٩ میلیارد ریال آغاز می شود که شاخص ترین آنها احداث سالن آمفی تئاتر رو باز در پارک شهید چمران است.
وی افزود: همزمان با بزرگداشت هفته دولت، کارکنان دولت با حضور در مزار شهدای انقلاب اسلامی، نسبت به شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای دولت اداری احترام می کنند.
به گزارش این گزارش، دیدار کارکنان دولت با امام جمعه و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، تجلیل از کارمندان و کارکنان نمونه دولت، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های دستاوردهای انقلاب اسلامی و خدمات دولت خدمتگزار را از جمله دیگر آیین هایی اعلام کرد که در هفته دولت امسال در سلماس برگزار می شود.