فرماندار سلماس گفت: خبرنگاران چشمان باز مردم و دیده بانان هویت اسلامی و جمهوریت و مردم سالاری در کشور هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ مرتضی اصغری در  مراسم گرامیداشت مقام روز خبرنگار که باحضور اعضای شورای اداری سلماس در سالن جلسات شهیدسالمی فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار و تبریک روز خبرنگار به فعالین رسانه ای این شهرستان گفت: خبرنگاران به عنوان داعیان آگاهی بخشی جامعه در همه خوشی ها و ناخوشی های مردم حضور دارند و متحمل فشارهای گوناگون هستند .

اصغری اظهار کرد: خبرنگاران چشمان تیز و وجدان بیدار جوامع انسانی اند که به دقت مسائل و چالش های مختلف اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و ... را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند و واقعیات برگرفته از درون مردم را اطلاع رسانی میکنند.

فرماندار سلماس افزود: رسانه بعنوان ركن چهارم دموكراسي بايد همواره مورد توجه قرار گيرد و تعامل بين مسئولين و خبرنگاران مي تراند گره گشاي مشكلات اجتماعي و ساير مسائل باشد.

این مسئول با اشاره به اهميت مطبوعات و رسانه ها گفت:در هياهوي عظيم پيشرفت تكنولوژي نقش خبرنگاران انكار ناشدنيست و خبرنگاران چشم بينا و زبان صادق مردم هستند و زمينه ساز تضارب آرا و همفكري و آماده سازي بستر ها براي داشتن جامعه اي با تعدد افكار.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی خبرنگاران در پوشش اخبار و وقایع روز، تصریح کرد: تهیه و تدوین خبر استرس کاری خود را دارد که تحملش گاها دشوار است و میتوان گفت که یک خبرنگار واقعا نیازمند جسارت و شجاعت و شهامت است تا در بیان واقعیات و انجام رسالت اطلاع رسانی علی رغم مخالفت ها، مقاومت نماید .

اصغری بیان کرد: خبرنگار نماد بارز مردم سالاری در جمهوری اسلامی و نیز دیده بان هویت اسلامی کشورمان هستند که با اخبار خود هم مردم را آگاهی و هم کم کاری های کشور را انعکاس می دهند.

فرماندار سلماس خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی کشور حساس هست ولی بحرانی نیست و هیچ مقوله ای مبنی بر فاز تهدید نظامی وجود ندارد بلکه در جنگ رقابتی اقتصادی درگیر هستیم که در افکار عمومی مردم را نشانه گرفته و در این مبارزه خبرنگار در خط مقدم آگاهی دهی به مردم هستند.

اصغري با اشاره به هجمه هاي اخير سياسي و اقتصادي دشمنان به ايران گفت:وضعيت كشور ما بحراني نيست،ما بحران را در جنگ و انقلاب سپري كرديم،بحران و جنگي در پيش نيست چرا كه دشمن اين قدرت را ندارد كه مقابل ما باشد ولي دشمن امروز در نزاع اقتصادي وارد شده است،جنگ رقابتي در حوزه افكار عمومي مردم در اين زمينه برنده كسي است كه بتواند بيشترين تاثير گذاري را در افكار عمومي داشته باشد،امروز خبرنگاران بايد با اين تاثيرگذاري در راه روشنگري مردم گام بردارند.

وي افزود:ميبينيم كه چندين رسانه بيگانه در همين چند روز اخير ايجاد شده اند و عليه نظام تبليغ مي كنند،ما نيز بايد از رسانه هاي خود استفاده كرده و به جنگ رسانه هاي معاند برويم.

اصغري در بخش ديگري از سخنان خود گفت:اميدوارم جايگاه خبرنگاران در همه جوانب ارتقا يابد و از لحاظ آموزش هاي حرفه اي،امنيت شغلي،بيمه و وضعيت معيشتي خبرنگاران روز به روز بهتر شود و جا دارد از خبرنگاران عزيز شهرستان سلماس بابت انعكاس اخبار و رويداد ها علي رغم اين همه كمبود و كاستي و همچنين در خصوص انتشار عملكرد دستگاه ها نهايت تشكر نمايم.

اصغري در خاتمه  گفت:با توجه به اينكه نشريه سلماس از شهريور ماه به چاپ خواهد رسيد همه مسئولين بايد با اين نشريه همكاري نمايند.

​گفتنی است در این مراسم خبرنگاران و اصحاب رسانه نکته نظرات خود را بیان و از فعالیت و خدمات خبرنگاران سلماس در پوشش اخبار و وقایع شهرستان با اهداء هدیده و لوح سپاس قدر دانی به عمل آمد.