فرماندار سلماس گفت: 230 میلیارد ریال برای تجهیز و بهره برداری سه طرح ملی ندامتگاه، بیمارستان و ورزشگاه پنج هزارنفری در این شهرستان تخصیص یافته است.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری روز شنبه در حاشیه بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های ملی سلماس در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها تا پایان سال جاری به بهره بهرداری می رسد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ندامتگاه این شهرستان 71 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای بهره برداری از آن 100 میلیارد ریال اعتبار ویژه تخصیص یافته است.
وی افزود: ظرفیت اسمی این ندامتگاه 500 نفر است و در فاصله 10 کیلومتری از شهرستان سلماس قرار دارد.
فرماندار سلماس ادامه داد: برای طرح ورزشگاه پنج هزار نفری سلماس 120 میلیارد ریال هزینه و برای بهره برداری از آن 60 میلیار ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
اصغری بیان کرد: ورزشگاه پنج هزار نفری سلماس با تخصیص 100 درصدی اعتبارات در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: بیمارستان سلماس نیز یکی دیگر از طرح های ملی این شهرستان بوده و تا کنون برای احداث آن بیش از 70 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: اجرای این طرح از راه و شهرسازی گرفته و بهره برداری از آن به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی واگذار شد تا به زودی شاهد افتتاح این پروژه ملی باشیم.

 

بر اساس این گزارش استادیوم 5 هزار نفری سلماس جزو فضاهای ورزشی در حال ساخت بوده که عملیات اجرایی آن در 5 هزار متر مربع از اوایل سال 88 آغاز شده است، این استادیوم در هفت کیلومتری سلماس درحال ساخت بوده و شامل زمین چمن استاندارد، پیست دو و میدانی و سیستم روشنایی برای بازی های شبانه است.

بیمارستان 160 تخت خوابی سلماس دارای بخش های اورژانس، رادیوگرافی، درمانگاه های عمومی و تخصصی، ICU ، CCU، جراحی، بستری، زایمان، کودکان، مرکز دیالیز و تصویربرداری، سونوگرافی، استریل، ICCU است؛ این بیمارستان با مساحت 13 هزار و 471 متر مربع در حال احداث است.

سعید نمکی، معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور همراه با 2 مشاور و روسای امور «سلامت و رفاه اجتماعی»، «فرهنگی، گردشگری و ورزش»، «آموزش عالی» و «آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای» به استان مرزی سفر کرده است؛ بازدید اعضای این هیات تا فردا با هدف تسریع در اجرای طرح های مهم این استان سردسیر ادامه می یابد.