رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سلماس گفت: تعداد ازدواج های ثبت شده در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد کاهش یافته است.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ بهمن آقاجان زاده امروز  در جلسه ثبت وقایع حیاتی در محل اداره ثبت احوال سلماس افزود:در سه ماهه نخست امسال 485 مورد ازدواج در شهرستان سلماس به ثبت رسیده است در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 465 مورد بود.

وی اضافه کرد: از مجموع تعداد ازدواج ثبت شده در این شهرستان 192 مورد در مناطق شهری و 293 مورد در مناطق روستایی ثبت شده است.
آقاجان زاده افزود: امسال 948 مورد ولادت را در سلماس ثبت کرده ایم 10 درصد بیشتر ازسه ماهه سال گذشته است.
وی اضافه کرد: محمد، امیرعلی و امیرحسین بیشترین اسامی انتخابی مردم این شهرستان برای نوزادان پسر و فاطمه، یسنا و آوا بیشترین اسم انتخابی آنان برای نوزادان دختر است.
وی از صدور و تحویل 20 هزار و 220 فقره کارت هوشمند ملی در سلماس از ابتدای سال تاکنون خبر داد و اظهار کرد: دو هزار و 115 فقره شناسنامه نیز امسال در این شهرستان مکانیزه شده است.
فرماندار سلماس نیز گفت: ثبت به موقع وقایع چهارگانه حیاتی از نیازهای مهم و اساسی جامعه و برنامه ریزان کشور بوده و اقدام به موقع در مورد آن ضروری است.

مرتضی اصغری افزود: ثبت احوال در ارتقاء امنیت و حفظ و نگهداری اسناد هویتی مردم وظیفه خطیر و مهمی برعهده دارد.