مدیر آموزش وپرورش سلماس در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش سلماس با اشاره به این که کار ثبت نام دانش آموزان برای شرکت در کلاس های تابستانی از اواخر خرداد ماه جاری آغاز می شود افزود: فعالیت مراکز تخصصی فرهنگی، هنری و ورزشی و پایگاه های درون مدرسه ای ازاوایل تیرماه آغاز می شود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ رسول موسی زاده در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سلماس اظهار داشت: برنامه های کانون های فرهنگی و مراکز ورزشی براساس نیازهای دانش آموزان و در رشته های قرآن، خوشنویسی، زبان های خارجی، نقاشی، فوتسال، والیبال و شنا انجام می گیرد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان از تشکیل مراکز تابستانی در شهرستان نیز خبرداد و گفت: با همکاری مدیران مدارس شهری پایگاه های فرهنگی - ورزشی درون مدرسه ای در مدارس متقاضی ایجاد می شود.
فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به برنامه های راهبردی آموزش و پرورش گفت: سنگ بنای توسعه در هر جامعه ای، وضعیت فضاهای آموزشی است ، فضای فیزیکی مطلوب قطعاً زمینه ی رشد دانش آموزان را فراهم می کند .
مرتضی اصغری بابیان اینکه شناسایی دقیق فضاهای آموزشی در راس امورکارشناسان آموزشی قرارگیرد. افزود : رفع موانع ومشکلات فضاهای آموزشی ازاهداف مهم آن اداره به حساب می آید و لازم است که معاونین و کارشناسان بادقت وبابرنامه ریزی مدون مشکلات مدارس راپی گیری نمایند.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان سلماس با تأکید بر اینکه برنامه های اوقات فراغت باید منجر به شکوفایی استعداد دانش آموزان شود خاطر نشان کرد: برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان باید با براساس نیازسنجی و مشارکت دانش آموزان و خانواده های آنان در رشته های مختلف برنامه ریزی شود.
در پایان فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از حضور اعضاء در این جلسه ابراز امید واری کرد همه نهادها و ارگانها در این امر مهم با آموزش و پرورش همکاری نمایند.