ستاد بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملكوتی حضرت امام خمینی (ره) با حضور اعضای ستاد در سلماس تشكیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری پیش از ظهر روز چهار شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) سلماس در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری شهرستان سلماس ضمن قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک پیشاپیش ولادت باسعادت حضرت امام حسن (ع) و با تأکید بر تبیین و ترویج اندیشه های امام راحل برای عموم افراد جامعه اظهار داشت: که تمام ابعاد شخصیتی امام (ره) اعم از شخصیت دینی، سیاسی، اجتماعی، عرفانی و انقلابی ایشان به مردم شناسانده شود.

فرماندار سلماس با تشریح شخصیت سیاسی و اجتماعی و دروان تبعید حضرت امام خمینی (ره) و لزوم گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل افزود: در این زمینه تمام دستگاه ها باید همه امکانات خود را برای بزرگداشت این مراسم به کار بگیرند تا بتوانیم با برنامه ریزی به بهترین نحو آن را برگزار کنیم.

وی در ادامه بر برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در شهرستان سلماس تاکید کرد و گفت: امروز نام امام خمینی (ره) نماد جریان قوی اسلام خواهی و عدالت طلبی در دنیاست که در حال تغییر شکل خاورمیانه و ترکیب فکری و فرهنگی جهان است.

اصغری در ادامه با اشاره به سالروز جهانی قدس و اهمیت شرکت گسترده مردم ایران در این روز حماسی افزود: از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر کبیر انقلاب اسلامی در جهت حمایت از ملت های مستضعف بوده و با حضور پرشور و کوبنده در راهپیمایی بار دیگر قدرت اسلامی را به نمایش بگذاریم.

امام جمعه سلماس نیز در ادامه این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) وجود امام بزرگوار را یك نعمت های بزرگ الهی به مردم ایران دانست و گفت: بعد از رحلت امام (ره) انقلاب اسلامی ایران با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب توانست بحرانهای مختلفی را پشت سر گذاشته و به عنوان یك نماد مذهبی در تمام جهان شناخته شود.

حجت الاسلام سیدمحمد موسوی افزود: انقلاب امام (ره) نه تنها برای ایران بلكه برای اسلام و جهان بود و امام مسیر حركت حكومت ایران را از مسیر باطل به مسیر حق رهنمون فرمود و توانست همه مسمانان را زیر لوای اسلام جمع كند.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای ستاد به بیان نقطه نظرات و گزارش اقدامات انجام‌شده پرداختند.