فرماندار شهرستان سلماس به همراه هیئت همراه با اهالی شریف علی الخصوص جوانان روستای سوره دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار سلماس از اجرای پروژه آسفالت و روشنایی جاده سلماس تازه شهر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری  عصر روز گذشته در نخستین نشست صمیمی جوانان روستاهای بخش مرکزی سلماس با مسئولین اداری شهرستان که با حضور معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و فرماندار این شهرستان در مسجد جامع روستای سوره این شهرستان برگزار شد، با تبریک پیشاپیش فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تقدیر از موسسه مردم نهاد دانش سلامت بخاطر تشکیل این نشست با جوانان،  با اشاره به مطالبه مهم مردم روستای سوره و تازه شهر و روستاهای اطراف درخصوص وضعیت نامطلوب آسفالت جاده سلماس به تازه شهر، تصریح کرد: طی جلسه ای که با دستگاه های مختلف داشتیم، توافق شده است عملیات آسفالت از نقطه خروجی سلماس به سمت نقطه ورودی تازه شهر و نیز تامین روشنایی این جاده از مقابل مساکن مهر تا ورودی تازه شهر تا پایان سال جاری انجام و به اتمام برسد.

اصغری با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در راستای عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی سلماس اذعان کرد: حدود 5 میلیارد تومان اعتبار برای فراهم سازی زیرساختهای لازم در این منطقه از جمله آب، برق و گاز تخصیص داده شده است و هیئت مدیره و تشکیلات سازمانی این منطقه اقتصادی تعیین شده است و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی این منطقه باشیم.

وی گفت: جوانان نیروی محرکه هر جامعه ای برای توسعه کشور در حوزه های مختلف هستند که با نیرو و استعداد و اشتیاق خود موجب افتخارآفرینی برای کشور در زمینه های ورزشی، علمی، فرهنگی و... می شوند.

اصغری بیان کرد: فراهم کردن بستر تحصیل، اشتغال و ازدواج جوانان امروز مهم سیاست و اولویت دولت است و همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب نسل جوان کشور در زمینه آسیبهای مختلف اجتماعی افزود: مصرف مواد مخدر، بحران طلاق و ... از جمله مهمترین چالش های پیش روی نسل جوان در کشور ماست که زندگی مادی و معنوی جوانان را تهدید می کند.

"مرتضی اصغری"فرماندار شهرستان سلماس  در نشست با اهالی روستای سوره در مسجد روستای سوره گفت:
💢 متاسفانه از صدور مجوز منطقه ویژه اقتصادی سلماس هشت سال می گذرد و تاکنون هیچ اقدام عملیاتی انجام نگرفته است.
💢 جهت فراهم سازی زیر ساخت های منطقه ویژه اقتصادی سلماس۵۰ میلیارد ریال بودجه جذب شده که اقدامات تکمیلی آن انجام می گیرد.
💢راه اندازی بازارچه با این وضعیت اقتصادی هیچ سودی برای شهرستان سلماس ندارد.
💢 پیگیر پایانه مرزی سلماس هستیم و با بازگشایی آن گمرک مستقر شده و ترانزیت کالا و مسافر انجام می گیرد و برای اقتصاد شهرستان تاثیر گذار خواهد بود.
💢 بازگشایی مرز زمان خواهد برد چون طرف ایران قبول کرده و ترکیه تا امروز به صورت مکتوب هیج اقدامی انجام نداده است.
گفتنی است در پایان این مراسم جوانان و مردم روستای سوره مسایل و مشکلات خود را مطرح کردند.